Ovoce a zelenina do škol

Projekt Ovoce a zelenina do škol je evropský projekt podpory zdravé výživy a zvýšení spotřeby ovoce a zeleniny. Podpora je poskytována na čerstvé ovoce a zeleninu, ovocné a zeleninové šťávy, ale i na doprovodné programy.

Společnost BOVYS je jedním z největších dodavatelů v tomto projektu a zajišťuje dodávky i pro naši školu. Dodávané produkty dostávají děti z cílové skupiny (1. – 5. třída) zdarma jednou týdně. V rámci doprovodných opatření připravila firma minulý týden ochutnávku ovoce a zeleniny. Děti se tak mohly  setkat s exotickými plody z celého světa, které jsou v dané chvíli dostupné, nebo s tradičnějším sortimentem v prémiové kvalitě špičkových odrůd. Pro každou třídu byla podle počtu žáků připravena dřevěná bedýnka s mixem  exotického ovoce a zeleniny /salát polníček, rukola, avokádo, granátové jablko, mango, pomelo, kokosový ořech,…/. Součástí dodávky byly i barevné letáčky s informacemi o historii, zajímavostech a použití jednotlivých druhů. Vyučující v jednotlivých třídách většinou využili tento doprovodný program  v hodinách  prvouky nebo přírodovědy a děti tentokrát ochutnávaly společně.

Myslím, že akce se dětem líbila, svědčí o tom i přiložená fotogalerie ze 4. A. Doufám, že podobné programy firma opět nabídne, a oživí tím projekt. Na ukázku přikládáme i jeden z přiložených letáčků a pár fotografií.

Datum vložení: 1. 9. 2023 14:10
Datum poslední aktualizace: 30. 12. 2023 14:11

Nechť si duben sebelepší bývá, ovčákovi hůl přec jen se zasněžívá.

Když dubnový vítr do stodoly fučí, po žních díru nenajde.

Svátek má Jaroslav

• Světový den grafiky