Vanocni dilna - skolamezimesti

Vánoční dílna v 5.A
  S výrobou adventních a vánočních dekorací začali páťáci už s příchodem listopadu. Meziměstský vánoční jarmark se totiž konal už 1. 12. a do té doby museli mít  výrobky připravené na výstavu i na prodej. K prodeji připravili květinové košíčky ze šišky. Ty byly docela pracné: krajkové ouško košíčku udrhali z tenkého provázku (techniku zvládli všichni žáci!), suché květiny se opatrně vlepovaly do šišky. Přestože se košíčky povedly, na odbyt při prodeji příliš nešly. Radost udělaly před Vánocemi obdarovaným lidem v pečovatelském domě. Druhý výrobek šel při prodeji na odbyt velice rychle, bylo to křehké mrkvové cukroví napečené tři dny před jarmarkem. Školní kuchyňka je bohužel malá, 27 žáků naší třídy by se sem nevešlo, takže pekla jen jedna skupina žáků. Cukroví se jim ale povedlo.

Na výstavu děti připravily přáníčka zhotovená technikou zentangle a papírové ozdobičky na stromeček – jednalo se o vylepšenou skládanku nebíčko – peklíčko.

V předvánočním čase stihli páťáci vyrobit ještě dvě dekorace. Skupina zručnějších žáků slepila papírovou vystřihovánku -  dvanáctistěn, kterým prochází dvacetistěn. Finální výrobek přestříkaný zlatou nebo stříbrnou barvou vypadal zajímavě. Druhá skupina dětí vyráběla skládané hvězdy či komety na stromeček.