Sběr sušené pomerančové kůry - skolamezimesti

Sběr pomerančové a citrónové kůry
    Naše škola navázala spolupráci se společností Byliny Mikeš a zapojila se do sběru pomerančové a citrónové kůry.  Sběr kůry probíhá celý školní rok až do odvolání a získaná finanční částka za sběr citrusové kůry bude poté přerozdělena jednotlivým třídám, které se sběru zúčastní.
    Kůru mohou žáci nosit každý lichý týden v pondělí počínaje 2. prosincem až do odvolání. Předpokládané ukončení sběru bude stanoveno cca na polovinu května, aby mohla být kůra do konce školního roku odvezena.
    Pro ty, kteří suší poprvé, podotýkáme, že kůra musí být dobře vysušená (bez plísně), bez středových částí. Citrónová kůra se suší bez dužniny (lze oloupat či vydlabat), pomerančová kůra převážně loupaná. Prosíme, odstraňte dužinu pečlivě, zbytky lákají potravinové moly, kteří by mohli znehodnotit celý sběr. Prosím, nemíchat obě kůry dohromady, ale odevzdávat vždy zvlášť!
     Žáci  mohou kůru odevzdat vždy před vyučováním, p. uč. Therové v sáčcích s lístečkem, kde bude jejich jméno, název kůry a její hmotnost.

Věřím, že se do této akce zapojí co nejvíce sběračů a že se z ní stane na naší škole tradice.
    Všem sběračům přeji hodně zdaru při sbírání a sušení.

P. Therová
Hlasování: 3.8/5