V sousedním Bavorsku - skolamezimesti

Výlet do sousedního Bavorska
    Dne 6. června jsme se vypravili na výlet k našim sousedům do Bavorska. Ač jsme nezačali nejlépe, čekání v nočních hodinách na zpožděný autobus nebylo příjemné, zbytek výletu se vydařil. Počasí nám přálo, krajina i památky byly nádherné.

První den jsme poznávali Mnichov. Navštívili jsme areál Olympiaparku, postaveného pro XX. letní olympijské hry v roce 1972. Z Olympijské věže (291 m) jsme měli krásný výhled na celé město a daleké okolí. Poté jsme se vydali do středu města a prohlédli si krásné náměstí Marienplatz, Mariánský sloup, tržiště, nejstarší a nejvěhlasnější mnichovský pivovar, rezidenci rodu Wittelsbachů a mnohé jiné.

Po prohlídce Mnichova jsme odjeli do ubytovny, kde jsme měli zajištěný nocleh se snídaní.

Na druhý den výletu se mnozí z nás těšili nejvíce, neboť jsme odjeli do Alp a strávili den v překrásné přírodě u „Labutího jezera“ a prohlédli si zámek Hohenswangau a krásný romantický zámek  Neuschwanstein, který nechal postavit Ludvík II. Bavorský.

Krásný výlet pro nás zorganizovala paní učitelka Petra Therová a my mohli na místě obdivovat její perfektní němčinu.

Monika Slavíková