Recitační soutěž - skolamezimesti

Recitační soutěž
Ve čtvrtek 28.2. 2019 proběhlo na naší ZŠ školní kolo "Soutěže v recitaci". Celkem se zúčastnilo 35 soutěžících a to puze z 1. stupně. Z 2. stupně.
        Prvňáčků soutěžilo nejvíce. Z nich na 1. místě byla Helenka Muzikářová, na 2. místě Jakub Dostál a na 3. místě Eliška Vespremiová. Protože pro 1.třídy se okresní ani další kola nekonají, nikdo dále nepostupoval.
       V I. kategorii soutěžili žáci 2. a 3. tříd. Svým přesvědčivým projevem vybojovala 1. místo Nellynka Kučerová, na 2.místě byl její bratranec Tomáš Kučera a o 3. místo se podělily Michaelka Máslová a Verunka Siváková. Verunka je ze 2. třídy, ostatní vítězové této kategorie jsou ze 3. třídy.
       Ve II. kategorii soutěžili převážně žáci 4. třídy, pátou zastupovala pouze dvě děvčata. Vítězové této kategorie jsou všichni ze 4. třídy. První místo vyhrála bezkonkurenčně Bětuška Smolíková. Její projev byl bezprostřední, přirozený. Na pěkném 2. místě byl Luboš Cagáň a 3. místo obsadil Filip Nekvinda. (Výborně, chlapci, nestyděli jste se !)
      Nejen vítězům, ale všem zúčastněným popřál a poděkoval i Agent Mezák, který celou soutěž bedlivě až do konce sledoval. Poděkování patří také Vendulce Jarešové ze 6.A, která zahájila soutěž příjemnou hrou na trumpetu. (Vendulka se o své umění a radost ze hry podělila už vícekrát, například s námi pravidelně vystupuje v domově s pečovatelskou službou pro seniory v Meziměstí. Tam hrála na trumpetu, dříve i na hornu - a vždycky sklidila obrovský potlesk, jako i mnozí žáci, kteří tam též vystupovali a dnes se zúčastnili recitační soutěže ve škole.)
       Dále děkujeme všem paním učitelkám, které dětem s výběrem básniček a nácvikem pomáhaly. Některé z nich pak tvořily i porotu - tu letos zastupovaly tyto paní učitelky: J. Rambouzková, I.Ottmárová a A.Kociánová. Podívat se přišel i pan učitel A.Kučera s panem školníkem P.Smolíkem - a bylo to dobře, protože "správně drželi pěsti, aby jejich dcerky měly velké štěstí" - no, ono to bylo hlavně o velmi zdařilém přednesu děvčat, ale když nám někdo fandí, tak to máme všichni rádi. Pokud se příště přijdou podívat i další rodiče, budou vítáni.
      Všichni vítězové obdrželi diplomy a pěkné ceny a všechny 3 vítězky jednotlivých kategorií si odnášely na hlavě i "královskou korunku".
       A protože obě vítězky - Nellynka Kučerová i Alžběta Smolíková - přesvědčily, že mají talent  i píli, nacvičovaly ještě lepší přednes do okresního kola, které se uskutečnilo v Náchodě. Tam už byla konkurence opravdu veliká a jsme proto velice rádi, že alespoň jedné z nich, Alžbětě Smolíkové, se podařilo umístit se mezi prvními 4 soutěžícími, kteří budou nejen okres Náchod , ale i naši školu, reprezentovat v krajském kole této soutěže.
      Oběma děvčatům blahopřejeme a Alžbětě navíc přejeme hodně štěstí v krajském kole.
                                                                                                                                           Mgr. Anna Kociánová