Recitační soutěž žáků základních škol - skolamezimesti

Recitační soutěž žáků základních škol v Meziměstí, Náchodě a Hradci Králové
       28.2. 2019 proběhlo na naší ZŠ školní kolo "Soutěže v recitaci". Celkem se zúčastnilo 35 soutěžících a to puze z 1. stupně. Prvňáčků soutěžilo nejvíce. Z nich na 1. místě byla Helenka Muzikářová, na 2. místě Jakub Dostál a na 3. místě Eliška Vespremiová. Protože pro 1.třídy se okresní ani další kola nekonají, nikdo dále nepostupoval.

V I. kategorii soutěžili žáci 2. a 3. tříd, kde  1. místo vybojovala Nella Kučerová ze 3. třídy, na 2.místě se umístil Tomáš Kučera rovněž ze 3. třídy a o 3. místo se podělily Michaela Máslová 3. třída a Veronika Siváková z 2. třídy.

Ve II. kategorii soutěžili převážně žáci 4. třídy, pátou zastupovala pouze dvě děvčata. Vítězové této kategorie jsou všichni ze 4. třídy. První místo obsadila Alžběta Smolíková, na 2. místě se umístil Luboš Cagáň a 3. místo obsadil Filip Nekvinda.

Následně obě vítězky - Nella Kučerová a Alžběta Smolíková reprezentovali Základní školu Meziměstí v okresním kole, které proběhlo v Náchodě. Tam už byla konkurence opravdu veliká a jsme proto velice rádi, že alespoň jedné z nich, Alžbětě Smolíkové, se podařilo umístit mezi prvními 4 soutěžícími, kteří postoupili do krajského kola.

Krajské kolo proběhlo 12.4. v Hradci Králové. I přesto, že se v tomto kole Alžbětě Smolíkové nepodařilo dosáhnout na vítěznou příčku, vyslechla si od porotců slova uznání za své vystoupení a dokázala se ctí reprezentovat naši Základní školu.