Nocování v Křinicích - skolamezimesti

Nocování v Křinicích
    Stejně jako loni v září, tak i letos vyrazily obě osmičky na nocování v Křinicích. Tentokrát už všichni věděli, jak dlouhá trasa je čeká, a dobře se připravili. Sešli jsme se jako tradičně před školou, rozdělili se do družstev a vyrazili. Ve družstvech děti plnily různé úkoly, které se vztahovaly k jednotlivým školním předmětům.
    Děti například spojovaly zajímavá česká synonyma, anglické protiklady nebo nejznámější bylinky a jejich využití. Ukázalo se, že Jirka Kocián z 8.A je velký znalec bylinek a jejich využití a vysloužil si za to veliký obdiv.

Nejvíce ale všechny bavilo skládání vlastní písničky, která musela obsahovat vybraná slova. Všem se písničky moc povedly a musím přiznat, že jsem zírala, co jsou schopni vymyslet za takovou chvilku, a to včetně originální melodie a tanečních kreací. Největší ocenění sklidilo družstvo v čele s Michalem Trnkou, takže pokud budete chtít písničku slyšet, určitě vám jí rád zazpívá.

Po poledním programu a večeři jsme pokračovali v hraní různých her. Když ustal déšť, nasadili jsme čelovky a vyrazili na temnou noční procházku mezi kukuřičná pole. Část cesty zpátky musely jít dvojice bez světla. Myslím, že si to všichni užili.

Za tento skvělý výlet všem děkujeme a těšíme se na příští rok!

Mgr. Tereza Sokolová a Bc. Lucie Francová