Noc s Andersenem - skolamezimesti

Noc s Andersenem
    Tuto akci pořádáme již několikátým rokem ve spolupráci s pan M. Slavíkem z naší městské knihovny. Naše „noc“ začala v Klíčku o půl šesté a trvala do půl deváté večer. Nejprve jsme se shromáždili u stolu a jednotlivě se představili a nalepili jsme si lístečky se jmény, jakými jsme chtěli být oslovováni. Pak nám paní učitelka Kociánová – kmotřička Anička – představila naše ochránce a múzy a každý z nás ukázal knížku, kterou si přinesl a pověděli jsme si, proč právě tuhle knížku bychom ostatním doporučili.

Ve druhé části nám „kmotřička“ přečetla kus z pohádky „O hasicím přístroji“. Nedočetla ji celou. Domyslet svůj vlastní konec pohádky měli za úkol žáci, kteří byli rozděleni do skupinek. Kapitáni s ostatními vymysleli nejprve názvy pro jednotlivá družstva a pak začalo vlastní vymýšlení.

Přečetli jsme si jednotlivé práce a viděli jsme ilustrace, o které se žáci pokoušeli. Pak bylo překvapení  - pohoštění s rozsvícenými svíčkami a s přípitkem bylinkovou šťávou.

Moc se nám to líbilo a těšíme se za rok zase.

Mgr. Anna Kociánová